وزیر دفاع در دیدار مقام پاکستانی:


تهران- ایرنا- امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با ارتشبد «ندیم رضا» رئیس ستاد مشترک فرماندهان پاکستان در محل وزارت دفاع دیدار و گفتگو کردند.


به گزارش حوزه دفاعی ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در این دیدار طی سخنانی با اشاره به موقعیت مهم و اثرگذار دو کشور ایران و پاکستان در تحولات منطقه‌ای و جهان اسلام بر توسعه روابط با کشور دوست و برادر پاکستان در تمامی عرصه­‌های روابط دوجانبه، منطقه­‌ای و بین‌المللی تأکید کرد: بدون تردید همکاری ایران و پاکستان در عرصه‌های مختلف دفاعی، در شرایط کنونی و پیچیده منطقه‌ای و جهان می‌تواند کمک مؤثری در بهبود وضعیت امنیتی در منطقه غرب آسیا داشته باشد.


امیر سرتیپ آشتیانی با یادآوری اینکه هر دو کشور نباید اجازه دهند کشورهای مداخله گر در روند توسعه و تعمیق همکاری‌های دوجانبه تأثیرگذار باشند، گفت: اولویت جمهوری اسلامی ایران توسعه و گسترش روابط و همکاری‌ها با کشورهای همسایه و منطقه است.


وی در این دیدار با ابراز رضایت و خرسندی جمهوری اسلامی ایران از اقدامات و گام های خوبی که در سال‌های اخیر برای تبدیل مرزهای دو کشور به مرزهای امن و توام با مبادلات اقتصادی برداشته‌شده است، افزود: هنوز با وضعیت مطلوب فاصله‌داریم و بدون تردید همکاری ایران و پاکستان در عرصه‌های مختلف دفاعی در شرایط متشنج می تواند کمک موثری در بهبود وضعیت امنیتی در منطقه غرب آسیا داشته باشد.


وزیر دفاع در این دیدار با انتقاد از نقش مخرب آمریکا و غرب که مبتنی بر رویکردهای یک‌جانبه‌گرایانه و تمامیت‌خواه آنها بوده، به تحولات اخیر اوکراین به عنوان یکی دیگر از جنایات جاری اشاره کرد و افزود: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران همواره مخالفت با جنگ، کشتار مردم بیگناه و غیر نظامیان و نابودی زیرساخت‌های کشورها در هرکجای دنیا است؛ اما لازم است که کشورها با هوشیاری، ریشه‌های بحران را شناسایی و با آن برخورد نمایند.


امیر سرتیپ آشتیانی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری آلام و درد ملت مسلمان و مظلوم افغانستان پس از۲۰ سال اشغال و غارت، راه‌حل افغانستان برای برون‌رفت از شرایط فعلی را تشکیل یک حکومت فراگیر و مشارکت همه اقوام و مردم آن کشور دانست.


امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع کشورمان با یادآوری نقش بسیار مهم و سازنده سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در امنیت و آرامش منطقه و جهان افزود: ما معتقدیمراه‌حل بحران‌های منطقه‌ای مشارکت همه کشورهای منطقه و همچنین اتکا به توان داخلی کشورها، استعداد ملت ها و مشارکت مردمی است.


وزیر دفاع در این دیدار سفرهای متقابل مقامات دفاعی و نظامی دو کشور را با اهمیت دانست و با بر شمردن ظرفیت‌های بسیار خوب طرفین در مسیر تولید تجهیزات نظامی و دفاعی، حوزه‌های اقتصادی و صنعتی، خواستار به اشتراک گذاشته شدن این ظرفیت‌ها جهت همکاری‌های متقابل و اجرای توافقات طرفین شد.


رئیس ستاد مشترک فرماندهان نظامی پاکستان نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت دیدارهای متقابل مسئولان دفاعی دو کشور گفت: به دنبال زمینه های بیشتر همکاری با جمهوری اسلامی ایران هستیم.


وی با تمجیدِ دستاوردهای دفاعی جمهوری اسلامی ایران، برای هر نوع همکاری دفاعی، فنی و امنیتی در راستای ثبات و امنیت منطقه، اعلام آمادگی نمود.


ارتشبد «ندیم رضا» با بیان اینکه ضروری است همکاری های همه جانبه دو کشور توسعه یابد، از وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران برای سفر به پاکستان دعوت رسمی به عمل آورد.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *